Unikkatil

Monday, April 29, 2013

Dj Flow feat. Lumi B, MC Kresha & Lyrical Son - Çele Çadren

Dj Flow feat. Lumi B, MC Kresha & Lyrical Son - Çele Çadren - Official VideoThursday, November 22, 2012

Noizy - Cunat e Nates (OFFICIAL VIDEO)
Na nuk pysim per kerkon,
as nuk dum me dit per shtet,
ecim vec me rregullat tona,
otr kshu kena mbet,
prej fillimit kur u hap,
shperthym krejt do ku do,
ja dham besen njoni tjetrit njo per kejt e krejt per njo,

Jena cunat e nates me ne ska llafe,
kapuca n'kry krejt me patllake,
- heke oren dhe varsen prej qafe,
qiti krejt paret mi jep si dhurat,

ti je biznes man une jom biznes boy,
ti ki karta banke une per to kom nevoj,
uhhh hajde lujm 1 loj, 
nese pergjigjesh sakt une pap fitoj,

nah - ktu ska shpetim 
- bojm gjithcka per mbi-jetim,
dhe nese ti ngul kom thu se e kam gabim , 
i them mfal un nuk pyta per shpjegim,

now bitch keep moving mos bo si kurvat,
pranoje ket fat dhe merre si burrat,
se sonte su kon - nata jote,
noshta dhe mu m'ndodh si zotrrote,

kjo bot esht e eger plot me bisha,
ty tra fati me i pa kto bisha,
ecim me kapuca patllake n'xhinsa,
ku karin po mendon se je tu shku me kmisha,

ti je zotni por un jam zot shpie,
ti je n'rrug teme ktu nuk ke hije,
tash pagu taksat fije per fije,
ti jeton shnosh un po vdes prej urie,

- na jena t'rritem n'rrug,
dim githcka vec nuk dim mu tut, 
kshuqe mos u lodh kot se nuk t'foli but,
se jeta e shtir me ka kthy si ujk,

rrim tan bashk krejt si kupe,
dhe asnjo nuk dahet asnjo prej ne,
mos hy mes turmes se zdin cka t'gje,
knej ka ne ska vend mu stre,

jeni krejt anonim nese sjeni ksaj lagje,
as nuk dum me dit se per kan je ardh dhe,
ort e vona t'shtin telashe,
jena cunat e nates me ne ska llafe,

durt me doreza ska shenja gishtash,
hekri i ftoht ban shkendi me blica,
marrim dhe gzhojat mos t'ket shenja tpista,
thuj vetes tung bitch hasta lavista

D.M.K. feat. HITJON Real

Monday, November 19, 2012

Unikkatili vje me nje genge te re

Nje prej repereve me te suksesshëm shqiptar, Rebeli i njohur si Unikkatili , do te lansoje shum shpejt kenge e tij te re, e cila pritet të jetë prej hiteve me te mëdha në karrieren e tij.
Telegrafi ekskluzivisht mund te zbulojë nga burimet e afetre me reperin legjendar shqiptar se ai tashmë është duke punuar në këngë të reja.

“Viktori (Unikkatili) i është kthyer studios. Ai ka pushuar një kohë pas koncertit të mbajtur në Prishtinë. Tani e ka marrë shumë seriozisht punën për përfundimin e albumit, por para kësaj ka kohë, pasi që pritet të vijë një këngë e re nga Rebeli”.

“Kënga do të jetë e jashtëzakonshme. Një prej më të mirave në gjithë karrierën e tij. Do të jetë dicka e ngjashme si kënga “Krejt Hajvan”, por më shumë nuk mund të zbuloj rreth kësaj”, ka deklaruar ky burim për Telegrafin.Mbetet të shihet nëse menaxhmenti i Unikkatilit do të konfirmojë lajmin apo edhe vet reperi do ta demantojë një gjë të tillë.

Viktor Paloka është një prej artistëve më të mëdhenj në historinë e muzikës shqiptare, ndërsa vlen të përmendet koncerti i mbajtur në korrik të këtij viti, kur në Stadiumin e Qytetit të Prishtinës ai mblodhi hiç më pak se 25 mijë persona dhe ku shpalosi flamurin kombëtar në skenë për nderë të 100 vjetorit të shtetësisë së Shqipërisë etnike. /Telegrafi/

Unikkatili vje me nje genge te re

Nje prej repereve me te suksesshëm shqiptar, Rebeli i njohur si Unikkatili , do te lansoje shum shpejt kenge e tij te re, e cila pritet të jetë prej hiteve me te mëdha në karrieren e tij.
Telegrafi ekskluzivisht mund te zbulojë nga burimet e afetre me reperin legjendar shqiptar se ai tashmë është duke punuar në këngë të reja.

“Viktori (Unikkatili) i është kthyer studios. Ai ka pushuar një kohë pas koncertit të mbajtur në Prishtinë. Tani e ka marrë shumë seriozisht punën për përfundimin e albumit, por para kësaj ka kohë, pasi që pritet të vijë një këngë e re nga Rebeli”.

“Kënga do të jetë e jashtëzakonshme. Një prej më të mirave në gjithë karrierën e tij. Do të jetë dicka e ngjashme si kënga “Krejt Hajvan”, por më shumë nuk mund të zbuloj rreth kësaj”, ka deklaruar ky burim për Telegrafin.Mbetet të shihet nëse menaxhmenti i Unikkatilit do të konfirmojë lajmin apo edhe vet reperi do ta demantojë një gjë të tillë.

Viktor Paloka është një prej artistëve më të mëdhenj në historinë e muzikës shqiptare, ndërsa vlen të përmendet koncerti i mbajtur në korrik të këtij viti, kur në Stadiumin e Qytetit të Prishtinës ai mblodhi hiç më pak se 25 mijë persona dhe ku shpalosi flamurin kombëtar në skenë për nderë të 100 vjetorit të shtetësisë së Shqipërisë etnike. /Telegrafi/

Gjira - MAMI S´PO M´LEN

MAMI S´PO M´LEN Vers 1: Ti je problem, krejt po donë me m´largu prej teje Po, prej ditës t´parë qe t´pashë, policia ashtë mbas meje S´po di ti kush je, nuk ta di historinë E di që s´je perfekt, po mu hiç s´po ma ninë Veç tregoma fisin, me një herë na po ia nisim Tjertë po na bezdisin, kurthat po na kurdisin Mami nuk po m´len mu me ty m´u taku po thotë që nuk ki shkollë, e nuk vyen kurgja për mu, ohh! Refreni: Baby hajde ikim se mami s´po m´len,mami s´po m´len, mami s´po m´len! 6x Vers 2: Po thonë ashtë çikë e keqe, çikë pa tradita Rrin deri vonë jashtë, tuj u sjell me pishpirika Ha, sa e keqe! Sillet gjithkah sokakut I kam prind t´diplomum, prapë njerin me shkollë s´e mati Mentaliteti jem janë ngjyrat kuq e zi edhe pse jetoj jashtë, veç shqiptarin e bi n´shpi kapi teshat e patikat, letrat e kimikat Krejt n´çantë i shti, pritum se po vi! Refreni: Baby hajde ikum se mami s´po m len,mami s´po m´len, mami s´po m´len! 6x Pritum se po vi! Mami s´po m len! Pritum se po vi! Break Down: N´sytë e tu, historinë tane e lexova Shumë shpejt unë e kuptova qe kjo jetë ashtë kundër teje Nja nder prej arsyeve, pse s´ largohna unë prej teje N´Zot the s´beson ma, besimin do ta kthej besën ta kam dhanë, fjalën teme nuk e thej Refreni: Baby hajde ikum se... 2X Baby hajde ikum se mami s´po m len, mami s´po m´len, mami s´po

Wednesday, November 14, 2012

GHETTO GEASY (Zzap & Chriss) - N'Prishtinë Official VideoGeasyyy,yeaahh
Zzap & Chriss yeahhh
BABASTARS yeahh
BABASTARS yeahh
like this, like that,
like this, like that
like this, like that like that like that like that

Strofa:

Bari, koka, breakdance edhe shota,
sporti e muzika, biznisi politika,
bastore, poker, pare edhe kerr,
klaba e kafiqa, mafijasha edhe bitcha,
kampiona edhe plisa, llapi e drenica,
louis ose gucci, pite ose sushi,
lypsa me iphona, centa me miliona,
makiato pa plum n'kryeqytet pa lum.

refreni:

Ata qe e din e ata qe se din,
krejt qka bohet n'Prishtine, metet n'Prishtine..
Ata qe e din e ata qe se din,
krejt senet shkojn e vijne e kthehen n'Prishtine..
Ata qe e din e ata qe se din,
krejt qka bohet n'Prishtine, metet n'Prishtine..
Ata qe e din e ata qe se din,
krejt senet shkojn e vijne e kthehen n'Prishtine..

Strofa 2 :

Bari, koka
centa me miliona
lypsa me iphona
Refreni:

Ata qe e din e ata qe se din,
krejt qka bohet n'Prishtine, metet n'Prishtine..
Ata qe e din e ata qe se din,
krejt senet shkojn e vijne e kthehen n'Prishtine...

Strofa 3:

Po du sonte me thon, krejt bashk me kon,
o kon e ka me kon zoja ma e rone
Prishtiiiinnaa...
Po du sonte me thon, krejt bashk me kon,
o kon e ka me kon zoja ma e rone
Prishtiiiinnaa...

Unikkatil